Jak vložím otázku do sady pomocí formuláře?
Na stránku pro práci se sadami otázek se učitel dostane přes
Informační systém Učitel [výběr předmětu] Odpovědníky Sady otázek

Po výběru sady otázek lze sadu otázek plnit kliknutím na jednotlivá písmena. Každé písmeno zastupuje jeden typ otázky (po najetí myší na písmeno se typ zobrazí).

1 Výběr typu otázky.

Nápovědu, jak formulář vyplnit, lze otevřít kliknutím na ikonku červeného otazníčku. Obsah formuláře uložte a celý postup opakujete.

Otázku můžete později ještě měnit a upravovat. V zeleném řádku klikněte na „upravit formulářem“, proveďte změny a uložte. Volba „textovým editorem“ je určena pro pokročilé uživatele, kteří ovládají značky pro vytváření otázek v textovém formátu.

1 Odkazy na úpravu otázky.

Správnost otázek si můžete zkontrolovat kliknutím na tlačítko „Zkontrolovat odpovědi“, následně uvidíte červeně a zeleně vyznačenou správnost svých odpovědí. Při kontrole odpovědí můžete také využít volby „záleží na velikosti písmen“, „záleží na interpunkci“ atd., které jsou umístěny v dolní části stránky. Pokud po studentech požadujete dodržení těchto parametrů (velkých písmen, interpunkce atd.), musíte zaškrtnout příslušné volby v popisu odpovědníku.

PozorV sadě otázek slouží tyto volby jen pro vaši kontrolu.